magnolya tatlısı

Hazırlama süresi
15 Dakika
Pişirme süresi
30 Dakika
Zorluk seviyesi
Orta
Servis
8 Kişilik
Öğün
Tatlılar
Ekleyen
Tarih
1 litre
süt
1 su bardagi
toz şeker
2 adet
yumurta sarısı
1 fincan
mısır nişastası
2 y.kaşığı
un
1 adet
şekerli vanilya
1 adet
çiğ krema
2 adet
burçak bisküvi
10 adet
çilek
magnolya tatlısı
  1. İlk iş olarak 2 paket Eti Burçak bisküviyi rondo da çekin toz haline getirin.Çilekleri yeşil yaprak bölümlerini koparmadan su dolu bir kasede bekletin.Temizlensinler… Krema,bisküvi ve çilek hariç muhallebi malzemesi ile muhallebinizi hazırlayın. Yani süt, toz şeker, yumurta sarısı, mısır nişastası, un ve vanilyayı derin bir tencerede güzelce telle çırpın ve ocakta muhallebi kıvamı alana kadar göz göz olup, pıt pıt atana kadar pişirin.
  2. Şimdi suda bekleyen çilekleri sudan üstten toplayarak elinizle nazikçe alın ve süzgeçe koyun çileklerin yaprak kısımlarını bir bıçak ile alın atın. Çilekleri süzgeçte bekletin. Muhallebiniz bu arada pişti şimdi muhallebi soğusun. Siz bu arada süzülmüş çilekleri dilimleyin. Magnolia yı hazırlayacağınız kupları, derin kaseleri ya da benim gibi geniş derin bardaklarınızı hazırlayın. Muhallebi soğuyunca içine 1 kutu kremayı ekleyin ve telle güzelce karıştırın homojen bir karışım olsun.
  3. Şimdi hepsini tüm malzemeyi karıştırın. Bardakların en alt bölümüne yani dibine çektiğimiz bisküvilerden 2 yemek kaşığı koyun. Şimdi bardağın kenarlarına dilimlenmiş çilekleri güzelce yerleştirin, dizin.
  4. Bardağınıza şimdi pişmiş muhallebiden 1 er kepçe koyun. Üzerine tekrar 1 kaşık bisküvi ve tekrar puding koyun bu şekilde pudingi paylaştırıp bitirin. Tatlının en üstünü de kalan bisküvilerinizi paylaştırak kapatın. Tatlınızı bitirdikten sonra üstünü çilek dilimleri ile süsleyebilirsiniz. Lütfen tatlınızı buzdolabın da 4-5 saat soğutup soğuk soğuk servis yapın.

Bu tarife henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Bir cevap yazın

Not: Web sitesinde yapılan yorumlar, kullanıcıların görüşlerini yansıtır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

*
*